Czy drewno ma właściwości relaksacyjne?

Dom z drewna w trakcie budowy zimą
Całoroczne domy z drewna – ogólne koszty budowy
9 maja 2019
termoizolacja PUR
Ocieplanie natryskowe – na czym polega?
11 czerwca 2019
domy letniskowe drewniane wielkopolska

Dla współczesnych ludzi żyjących w ciągłym stresie i pędzie, których często dotyczy wyścig w budowaniu kariery, coraz większe znaczenie ma dbanie o balans pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. To właśnie między innymi dlatego ludzie coraz bardziej świadomie planują swoje wakacje i wyjazdy na urlop. Szukają nie tylko atrakcyjnych miejscowości, ale też obiektów na nocleg, takich jak na przykład domy letniskowe drewniane. Skąd zainteresowanie właśnie taką architekturą? Między innymi stąd, że drewno ma niesamowicie relaksujące właściwości. Kilka dni w domku z drewnianych bali, to relaks i wyciszenie, dla ciała oraz ducha.

Popularność drewnianej architektury

Ludzie coraz bardziej interesują się tym, jak ich najbliższe otoczenie wpływa na ich samopoczucie fizyczne oraz psychiczne. Chętnie czerpią z mądrości narodów takich jak na przykład Norwegowie czy Finowie, którzy żyją w swoich drewnianych, nowoczesnych domach, jednocześnie pretendując do miana najszczęśliwszych narodów Europy, czy wręcz świata. Okazuje się bowiem, że nie tylko styl i sposób wyposażenia wnętrz, w których wykorzystuje się tak wiele naturalnych materiałów z drewnem na czele, ale również główny budulec domu, mają bardzo duże znaczenie dla zdrowia człowieka.

Drewniane domy sprzyjają zdrowiu. Związane jest to z takimi parametrami tego naturalnego budulca, jak na przykład poprawa cyrkulacji powietrza. W drewnianych domach panuje szczególny mikroklimat – jest Zdecydowanie lepsza cyrkulację powietrza niż w domach murowanych, co na przykład zapobiega rozwojowi różnych groźnych mikroorganizmów. Dlatego właśnie w domach z bali drewna tak świetnie czują się alergicy, którzy odczuwają tam znacznie mniej nieprzyjemnych objawów.

Przytulny klimat i piękny zapach

W drewnianych domach panuje niesamowicie przytulna i miła atmosfera. To dlatego właśnie drewniane chatki tak bardzo kojarzą się z relaksem i wypoczynkiem, a przecież nie od dzisiaj wiadomo, że sposób postrzegania i interpretowania rzeczywistości wpływa na nasze emocje. Przytulnie i „ciepło” urządzony dom to kwintesencja spokoju i relaksu. To między innymi sporo mebli oraz dekoracji wykonanych z naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień oraz skóra, ale też sposób wykończenia wnętrz w drewnie ( naturalne drewniane podłogi, drewniane belki u stropu, naturalna drewniana stolarka okienna i drzwiowa).

W takich domach zwyczajnie żyje się lepiej. Bardziej kojarzą się z relaksem i wypoczynkiem, łatwiej w nich po prostu się zresetować, przestać myśleć o codzienności. A to przecież kwintesencja wypoczynku na urlopie czy wakacjach – maksymalne skupienie się na tu i teraz, doświadczanie błogiego relaksu. Domy letniskowe drewniane z pewnością właśnie temu sprzyjają. Mają jeszcze jedną bardzo ciekawą właściwość – tak naprawdę cały czas żyją, wycierając na przykład przyjemny naturalny zapach olejków eterycznych. Podświadomie działa to bardzo uspokajająco i relaksująco.

Jeśli wakacje to w drewnianej chatce!

Jedne z najdroższych obiektów noclegowych, tak naprawdę bez względu na szerokość geograficzną, to te wykonane z naturalnego drewna charakterystycznego dla tamtejszych rejonów. To mogą być szalenie nowoczesne domy z bambusa, boho chatki pokryte liśćmi palmowymi, czy biorąc pod uwagę nasze polskie warunki – drewniana chatka z bali gdzieś w Bieszczadach lub na Podhalu. W takich przytulnych wnętrzach naprawdę doskonale się odpoczywa, warto zatem dać sobie szansę i wynająć właśnie taki domek na najbliższe wakacje. To zdecydowanie bardziej zdrowe niż nowoczesny hotel z basenem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *