Domek ogrodowy dla dziecka – dlaczego warto?

całoroczne domy drewniane zachodniopomorskie
Czy drewniany dom może być energooszczędny?
4 lutego 2019
domy letniskowe drewniane wielkopolska
Drewniane domy letniskowe a przepisy w 2019 roku
4 marca 2019
Domy ogrodowe zachodniopomorskie

Marzeniem większości dzieci jest posiadanie własnego domku ogrodowego. Jeśli mamy możliwości w postaci odpowiedniej przestrzeni na podwórku, warto zainwestować właśnie w taką atrakcję, ponieważ z pewnością sprawi ona maluchom największą frajdę. W takim domku można pobawić się z kolegami lub zorganizować przyjęcie dla lalek i misiów, nawet gdy na dworze pada. Jest, więc idealnym rozwiązaniem dla każdego dziecka, w każdym wieku i w każdą pogodę.

Drewniane domki ogrodowe czy raczej ekskluzywne „mini domy”?

Niektóre drewniane domki ogrodowe wyglądają jak mini wersje prawdziwych domów. Zachwycają starannością wykonania i wykończeniem oraz niezwykłą dbałością o detale. Zdarzają się i takie, które są replikami autentycznych wiktoriańskich czy kolonialnych domów, wyposażone są w mosiężne klamki, dekoracyjnie upięte firanki i wiele innych szczegółów. Takie domki wyglądają zachwycająco i z pewnością stanowią ozdobę ogrodu. Ale dzieci z pewnością nie potrzebują takiego przepychu, wystarczy prosty, kolorowy drewniany domek, w którym będą mogły stworzyć swój własny świat i zagospodarować w nim przestrzeń według własnego uznania i gustu. Takiego, który pozwoli mi na rozwijanie swojej wyobraźni i kreatywności.

Drewniane domki ogrodowe czy plastikowe?

Drewniane domki ogrodowe są nieco droższe niż ich wersje plastikowe, ale za to wykonane z naturalnego materiału, dzięki czemu są ekologiczne. Są one też stabilniejsze w swej konstrukcji i dają nieograniczone możliwości architektoniczne. Mogą występować w wersji małych domków parterowych, ale też z poddaszem czy nawet jako piętrowe, idealnie więc imitują wygląd prawdziwych domów. Przy drewnianych konstrukcjach możemy zadbać o detale, a nawet zamówić ornamenty.

Wnętrze drewnianego domku ogrodowego w czasie upałów nie nagrzewa się nadmiernie, zaś w chłodniejsze dni dobrze trzyma ciepło. Jego konstrukcja pozwala na modyfikację domku, dlatego bez problemu można łatwo go rozbudować i dopasować w ten sposób do potrzeb rosnącego dziecka.

Drewniane domki ogrodowe są dość ciężkie, dlatego z reguły ich się nie przenosi, a raczej pozostawia w tym samy miejscu, dlatego na samym początku należy dobrze przemyśleć jego lokalizację. Takie miejsce powinno być przede wszystkim bezpieczne i dobrze widoczne z każdego punktu ogrodu i z okna domu. Nie wolno go ustawiać przy zbiorniku wodnym ani w sąsiedztwie niebezpiecznych roślin – kolczastych, trujących czy parzących.

Drewniane wersje domków ogrodowych wymagają regularnego czyszczenia, impregnacji i malowania. Ale też tylko domki drewniane mają w sobie niezwykły urok.

Drewniany domek ogrodowy dla dziecka – na co zwrócić uwag podczas zakupu?

Przy wyborze drewnianego domku należy zwrócić uwagę na jego konstrukcję – musi być stabilna i starannie wykonana. Drewno, którego użyto do jego budowy, musi być dokładnie oheblowane i pozbawione wszelkich drzazg, sęków czy innych uszkodzeń. Oczywiście nie mogą też wystawać gwoździe i inne ostre element, o które dziecko mogłoby się skaleczyć. Okno takiego domku nie powinno być szklane, tylko wykonane z bezpiecznego tworzywa sztucznego.

Kupując taki domek, warto zdecydować się na wersję jeszcze niepomalowaną i samemu razem z dzieckiem wybrać jego kolor i pomalować go fantazyjnie, według własnego uznania. Taka atrakcja z pewnością ucieszy dziecko i sprawi mu dodatkową frajdę.

Oferujemy różnego rodzaju domy ogrodowe, zarówno te mniejsze dla dzieci, jak i nieco większe również dla dorosłych. Nasze domy odznaczając się wyjątkową trwałością i estetyką. Z pewnością zachować nawet najbardziej wymagających klientów. Zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *