Domy całoroczne

Idealny dom dla twojej rodziny

Całoroczne domy z drewna

Całoroczne domy z drewna tworzone przez naszych specjalistów z powodzeniem stawiane są na terenie województwa wielkopolskiego, gdzie mieści się nasza siedziba. Obiekty spełniają najwyższe standardy estetyki, bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Szczególny nacisk kładziemy na zastosowane materiały, które gwarantują solidną konstrukcje oraz właściwą izolacje cieplną. Priorytetem jest dla nas zachowanie wszystkich prac zgodnych z normami jakości i obowiązującymi przepisami prawa budowlanego.


Dlaczego warto?

Zwykle domy drewniane kojarzyły się raczej z altankami – małymi, sezonowymi i skromnymi domkami, które wystarczały jedynie jako przechowalnia narzędzi i toaleta. Współcześnie domy z drewna przeżywają prawdziwy renesans – stawia się ich coraz więcej nie tylko w ogrodzie, ale również w postaci prawdziwych, solidnych domów rodzinnych. Obecne domy drewniane całoroczne są wytrzymałe (mogą stać nawet 50 lat!), energooszczędne, a także jedyne w swoim rodzaju. Drewno to ponadczasowy surowiec, który będzie się prezentował zjawiskowo przez cały rok, niezależnie od aktualnych trendów w budownictwie.

Konstrukcja

Divider

Całoroczne domy z drewna buduje się w postaci przefabrykowanych domów szkieletowych oraz w postaci domów z bali. Elewację natomiast najczęściej wykańcza się tynkiem. Domy z drewna mogą pochwalić się bardzo dobrą izolacją cieplną. Jest tak dzięki wykończeniu ścian płytą OSB lub MFP, która usztywnia całą konstrukcję.

Chłodne powietrze nie ma jak się przebić do budynku, ponieważ ściany są chronione folią wiatroizolacyjną. Tak samo jest też z wilgocią pochodzącą z wewnątrz. Ciepło natomiast zatrzymuje się dzięki warstwie termoizolacyjnej mającej 15 cm grubości wełny mineralnej.

Jedną z największych zalet domów z drewna jest zdecydowanie krótszy okres ich budowy (w porównaniu z tradycyjnymi, murowanymi budynkami). Wszystkie potrzebne elementy do konstrukcji domu drewnianego wykonywane są w fabryce, więc plan budowy polega jedynie na zamontowaniu przygotowanych uprzednio części.

Czas budowania domów z drewna całorocznych może więc trwać nawet kilka tygodni! Wykonywane są z drewna o niskim poziomie wilgotności, co uniemożliwia to jego kurczeniu się i zginaniu. Dzięki temu postawiony tak dom jest solidny i wytrzymały na warunki atmosferyczne. Drewno poddaje się także obróbce termicznej – po wysuszeniu go w ponad 65 stopniach Celsjusza staje się odporne na wilgoć, rozwój grzybów oraz pleśni.

Dla kogo?

Domy drewniane całoroczne polecane są tym osobom, które szukają równie dobrej alternatywy do murowanych domów i mieszkań. Ci, którzy cenią sobie komfort i dbają o ekologię na pewno będą zadowoleni z posiadania domu z drewna. Zaleca się je także ludziom ceniącym sobie dobrą izolację akustyczną i cieplną. Są lekkie, piękne i solidne.


Domy z drewna całoroczne od Domy Deminiak

Kanadyjskie domy z drewna w województwach zachodniopomorskim i wielkopolskim cieszą się ogromną popularnością, głównie przez wzgląd na ich finalną estetykę, oryginalność oraz przytulny klimat naturalnego surowca. Do realizacji usług wykorzystujemy nie tylko najlepszej jakości drewno, ale i odpowiednio dobrane komponenty, takie jak wełna mineralna czy profesjonalne płyty wewnętrzne, które gwarantują odporność na różnego rodzaju owady, grzyby czy inne negatywne czynniki zewnętrzne.

Dzięki właściwemu przygotowaniu materiałów mamy pewność, że całoroczne domy drewniane spełnią oczekiwania mieszkańców Szczecina. Jesteśmy przekonani, że nasze propozycje będą idealnym rozwiązaniem łączącym komfort, bezpieczeństwo, estetykę i praktyczne zastosowanie.

Jeżeli szukasz całorocznych domów, które będziesz mógł postawić na swojej posesji to zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.