Jak chronić dom drewniany przed gryzoniami?

domy letniskowe drewniane wielkopolska
Gotowe domki letniskowe i tworzone na zamówienie
30 listopada 2018
domy ogrodowe zachodniopomorskie
Jak zabezpieczyć dom ogrodowy na zimę?
27 grudnia 2018
domy drewniane całoroczne zachodniopomorskie

Myszy i inne gryzonie to spore zagrożenie dla drewnianych konstrukcji. Są to szkodniki, które należy szybko i skutecznie wyeliminować. Warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu domu już w momencie jego budowy. Należy pamiętać, że gryzonie poszukują ciepłego schronienia szczególnie podczas jesieni. Ich głównym celem są domki letniskowe, składziki, garaże i inne obiekty, które nie są użytkowane na co dzień. Oczywiście może również zdarzyć się tak, że mysz odnajdzie drogę również do naszego mieszkania. Każdy, kto walczył z gryzoniami ten doskonale wie, że nie jest to proste zadanie. Właśnie dlatego dobrze jest na pierwszym miejscu postawić prewencję.

Zabezpieczenie okien i drzwi

Drewniane domki letniskowe należy starannie zabezpieczyć przed nieszczelnościami. Najczęściej pojawiają się one w okolicach okien oraz drzwi. Warto wiedzieć, że gryzonie nie potrzebują dużej szpary, aby przecisnąć się do środka. Czasami nieszczelność jest na pierwszy rzut oka niewidoczna, jednak dla niewielkiej myszy będzie ona idealna.

Ogromne znaczenia ma konstrukcja drewnianego domku. Niestety, jeśli jest to obiekt wykonany z wątpliwej jakości materiałów, to bardzo szybko pojawią się pierwsze niedoskonałości w ścianach. Powinniśmy o tym pamiętać jeszcze przed rozpoczęciem budynku. Nie można oszczędzać na materiałach, gdyż dom szybko utraci swoje parametry. Nie tylko stanie się łatwym celem dl gryzoni, ale również będzie źródłem strat energetycznych.

W przypadku posiadania okien w piwnicy dobrze jest zabezpieczyć je dodatkowo metalową siatką. Okna bliżej gruntu są częściej wykorzystywane przez myszy i szczury. Najlepiej, aby siatka posiadają grube i gęste oczka. Drzwi możemy zabezpieczyć metalową blachą. Oczywiście dotyczy to obiektów, z których nie będziemy korzystać przez zimę.

Wykopanie rowków chwytnych

Wiele osób wokół drewnianych domków letniskowych wykopuje tzw. rowki chwytne. Możemy wykopać je także wokół ogrodzenia, więc wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Rowki powinny być dość płytkie (20-30 cm). Dobrze jest również zastosować inne pułapki. Możemy wykopać dość głęboką studzienkę, gdzie umieścimy rurę PCV. Jej powierzchnia jest gładka, co utrudnia wspinanie się gryzoni. Na dnie takich pułapek warto umieścić trutkę na szczury. W ten sposób mamy szansę na eliminację sporej ilości gryzoni, które znajdą się na naszej działce.

Należy pamiętać, że myszy i szczury szczególnie lgną do obiektów zaniedbanych. Właśnie dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby posiadany domek drewniany był uporządkowany. Dbajmy o to, aby nie pozostawiać tam resztek jedzenia, które przyciągają gryzonie.

Myszy i szczury są ogromny zagrożeniem dla konstrukcji drewnianego domku. Przegryzają one przewody telekomunikacyjne i elektryczne, izolacje, rury kanalizacyjne. Mogą również uszkodzić konstrukcję – szczury świetnie radzą sobie z najtwardszymi materiałami.

Domy drewniane od Domy Deminiak

Proponujemy domy drewniane całoroczne, które projektowane są w zgodzie z najnowocześniejszymi technologiami. Do produkcji obiektów wykorzystujemy wyłącznie wysokiej klasy tworzywa, które spełniają rygorystyczne normy oraz standardy. Już podczas projektowania domku uwzględniamy możliwość pojawienia się gryzoni, czy też innych zagrożeń.

Właśnie dlatego gwarantujemy mocną i wytrzymałą konstrukcję, która wyróżnia się ponadprzeciętną szczelnością. Zapewniamy korzystne ceny, a także dogodne warunki współpracy. Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *