Jak urządzić domek ogrodowy na wakacje?

ocieplanie domu szkieletowego
Jak ocieplano domy w przeszłości?
13 sierpnia 2019
ocieplanie domu
Pianka PUR – zalety i wady
9 września 2019
urządzanie domku ogrodowego

Dziś domki ogrodowe cieszą się ogromną popularnością. Coraz częściej stanowią wyposażenie przydomowego ogrodu na wsi. Lato to czas, w którym warto pomyśleć o ich odpowiednim urządzeniu, aby stworzyć w ten sposób schronienie podczas najbardziej upalnych dni. Taki drewniany domek z pewnością posłuży podczas letnich imprez w ogrodzie.

Urządzając domek letniskowy trzeba pamiętać o wielu sprawach

Zabierając się za urządzenie domku ogrodowego trzeba pamiętać nie tylko o pomalowaniu ścian, ale również wniesieniu pasujących do tego wnętrza mebli i dodatków. Dzięki temu będzie przytulne i wygodne – w sam raz by w gronie rodziny i znajomych cieszyć się latem.

Malowanie ścian

Malowanie w domku ogrodowym to podstawa. Warto odświeżyć ściany po każdej zimie. Jeżeli przykładowo stara farba już zaczyna się łuszczyć, trzeba ją koniecznie najpierw zeszlifować, a następnie ubytki wypełnić szpachlą. Dopiero teraz można przystąpić do malowania. Warto wybrać farbę w jasnym, chłodnym odcieniu. Pastelowy błękit, zieleń albo róż czy ecru to kolory, które sprawdzą się w tych wnętrzach.

Meble do domku letniskowego

Zazwyczaj do domków ogrodowych wnosi się meble niepotrzebne w domu, które uchodzą za stare. Z jednej strony to nie jest dobry pomysł, bo wnętrze to wygląda jak graciarnia, ale z drugiej zaś, gdyby poddać je szybkiej kuracji odmładzającej, mogłyby wyglądać całkiem nieźle. Czasem udaje się w ten sposób urządzić stylową przestrzeń, miłą dla oka i komfortową. Kiedy przykładowo w tym letnim domku pojawiają się cztery zupełnie różne krzesła, warto pomalować je na jeden kolor i dodać jednakowe poduszki. Wówczas od razu będą wyglądały dużo lepiej. Jeżeli zaś chodzi o pozostałe meble, lepiej nadać im nieco inną barwę, ciemniejszą lub jaśniejszą. Chodzi o to, by nie malować wszystkiego na jeden kolor.

Dekoracja domku ogrodowego

Drobiazgi, które pozwolą stworzyć klimatyczne wnętrze tego ogrodowego domku to chociażby koce, poduszki, świeże kwiaty, a także rozmaite świeczki, lampiony czy latarnie. Teraz wybór tego rodzaju dodatków jest bardzo duży, więc każdy z pewnością znajdzie wśród nich te w odpowiednich kolorach. Dzięki nim przebywanie w takim domku będzie sprawiało ogromną przyjemność.

Jakie materiały wykończeniowe zastosować?

Przyjęło się, że domek ogrodowy to nie dom, który ma służyć przez lata i zwykle stosuje się w nim materiały słabszej jakości, najtańsze. Czy to dobre podejście do sprawy? Raczej nie. Materiały stosowane w domku ogrodowym powinny być:

  • wysokiej jakości i trwałe
  • odpowiednie do stosowania w tego typu pomieszczeniach – odporne na mróz, wilgoć i inne warunki pogodowe
  • modne

Dobrze dopasowane materiały wykończeniowe pozwolą stworzyć trwałą, ładną przestrzeń, w której przebywanie będzie sprawiało ogromną radość i przyjemność.

Podsumowanie

Wakacje to czas wypoczynku, relaksu, imprez w ogrodzie i pięknych chwil spędzanych w gronie rodziny i znajomych. Bez wątpienia domki ogrodowe, jakie widuje się często na działkach, to idealne schronienie w upalne dni. Warto więc urządzić je w taki sposób, aby cieszyły wzrok właścicieli i gości. Na szczęście pomysłów nie brakuje, a z uwagi na dostęp do przeróżnych wysokiej jakości materiałów wykończeniowych jest bardzo dobry, nie pozostaje nic innego, jak tylko przygotować projekt letniego domku i zabrać się za pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *