Jak urządzić drewniany dom ogrodowy?

Dom z drewna w trakcie budowy
Budowa domów drewnianych – fakty i mity
1 kwietnia 2019
Dom z drewna w trakcie budowy zimą
Całoroczne domy z drewna – ogólne koszty budowy
9 maja 2019
domy ogrodowe wielkopolska

Drewniany dom ogrodowy jest marzeniem niejednej osoby. Jest to miejsce, które można zaaranżować na wiele sposobów, a tym samym może one służyć do różnych celów. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji inwestora. Z całą pewnością jest to inwestycja trafiona, która dobrze sprawdzi się w każdym ogrodzie. Warto zatem bliżej przyjrzeć się temu rozwiązaniu i zrobić rekonesans, jakie domy ogrodowe dostępne są na rynku.

Postaw na drewno

Bez względu na to, do czego posłuży drewniany dom ogrodowy, dobrze jest wykończyć go także w drewnie. Dzięki temu całość będzie spójna i wyglądająca estetycznie. Ponadto drewno jest materiałem, który zdecydowanie pasuje do klimatu ogrodu. Jeżeli w domku będzie się znajdowała toaleta, łazienka, miejsce do umycia rąk lub aneks kuchenny, wówczas warto zadbać o to, aby te miejsca potraktować inaczej. Należy pamiętać, że powinny tam znaleźć się materiały odporne na wilgoć, zachlapania i nieustanny kontakt z wodą. W innych miejsca zdecydowanie można postawić na drewno.

Tradycyjna altana i miejsce rozrywki

Domy ogrodowe mogą być doskonałą alternatywą dla altanek, zadaszonych tarasów itp. W takiej postaci będą one pełnić funkcję miejsca spotkań z rodziną i znajomymi. Dom ogrodowy można przygotować tak, aby był miejsce umożliwiającym przygotowanie posiłku na zewnątrz. Wówczas dobrze jest postawić niedaleko grill lub zaplanować miejsce na ognisko. Wnętrze domu powinno być zatem wyposażone w aneks kuchenny, lodówkę na jedzenie i napoje oraz miejsce pozwalające usiąść i odpocząć. Dom ogrodowy w takiej postaci będzie wyjściem w momencie, kiedy pojawi się deszcz lub inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Sprawdzi się on wtedy lepiej niż altana i zadaszony taras, bo lepiej ochroni przed chłodem i deszczem.

Miejsce na hobby

Często zdarza się tak, że jakiś członek rodziny lub nawet kilku posiada hobby, które wymaga miejsca, spokoju, a czasem też odosobnienia. Domy ogrodowe, po odpowiednim wyposażeniu mogą być idealnym miejscem na realizację hobby. Zakładając, że korzystać z niego będą osoby, które będą grać na instrumentach muzycznych warto wyposażyć je w odpowiednie instrumenty, ale także miejsce do odpoczynku, a także pracy nad swoim hobby, np. biurko i fotel. Idąc tym tropem, domy ogrodowe mogą stać się ostoją nie tylko dla muzyków, ale także dla malarzy, rzeźbiarzy, stolarzy i wszystkich osób, które potrzebują odrobinę przestrzeni do realizacji swojego hobby. Wszystko zależy od wyposażenia.

Miejsce na pracę

Choć domy ogrodowe normalnie kojarzą się głównie z rozrywką i odpoczynkiem, mogą być one idealnym miejscem na pracę. Po wyposażeniu w odpowiednie blaty do pracy i narzędzia domek ogrodowy może być miejscem pracy dla każdego majsterkowicza co więcej, wyposażenie w biurko, fotel i szafki na będzie zagospodarowaniem tej przestrzeni idealnym na potrzeb domowej pracy umysłowej. W końcu obecnie, w dobie internetu, dużo ludzi pracuje zdalnie. Z pewnością domek ogrodowy może być dobrym rozwiązaniem do pracy, zwłaszcza w te cieplejsze dni.

Najważniejsze — zgodnie z przeznaczeniem!

Pomysłów na urządzenie domu ogrodowego jest mnóstwo. Warto pamiętać jednak, że meble i sprzęty powinny być kupowane zgodnie z tym, jakie będzie przeznaczenie domu. Jeżeli ktoś aranżuje je jako miejsce rozrywki i spotkań, wówczas niezbędne będą wygodne kanapy, sprzęt grający i miejsce do przygotowywania posiłków. Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji osoby, która taki dom planuje postawić w swoim ogrodzie. To właśnie podstawowy aspekt, jakim powinno się kierować podczas urządzania domu ogrodowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *