Grafika w tle - nagłówek

Ocieplanie Domu

Skorzystaj z naszych usług

Pianka PUR

to materiał, który zyskuje popularność i rywalizuje z zwolennikami tradycyjnych rozwiązań. W Polsce podczas wykonywania systemu ocieplania budynków lub konkretnych obszarów wykorzystywany jest potencjał tradycyjnych rozwiązań. Mimo popularności zarówno styropian, jak i wełna mineralna mają wiele istotnych wad, które pogarszają komfort w użytkowaniu. W trosce o rozwój i zrównoważony proces utrzymania budynku proponujemy innowacyjną metodę ocieplania poprzez zastosowanie pianki PUR aplikowanej natryskowo.

Wiele osób neguje jakość i użyteczność pianki PUR nie znając jej właściwości i parametrów technicznych. Pianka poliuretanowa to połączenie dwóch substancji żywicy oraz utwardzacza, dzięki czemu zachowuje imponująca trwałość i odporność. Jej największą zaletą jest możliwość wykonania termoizolacji w sposób szybki i bardzo dokładny. Wykorzystywane są pianki otwarto-komórkowe i zamknięto-komórkowe, które znajdują zastosowanie w innych warunkach eksploatacyjnych. Pierwsze (o strukturze otwartej) odnajdują się w przestrzeni dachów skośnych, stropów belkowych orz ścian szkieletowych, natomiast drugie (o budowie zamkniętej) będą nieocenioną formą ocieplenia dachów płaskich, podłóg na gruncie, jak i stropów nad pomieszczeniami nieogrzewanymi.

Właściwie dopasowana pianka PUR do konkretnego zastosowania gwarantuje satysfakcje i komfort użytkowania. Do jej głównych zalet należą:
Pianka PUR
  • Lekka struktura
  • Właściwości akustyczne,
  • Ponadprzeciętna trwałość,
  • Szczelność,
  • Oszczędność w procesie ogrzewania budynku

Profesjonalny montaż pianki PUR

Zazwyczaj niezadowolenie z użytkowania pianki PUR nie wynika z właściwości fizycznych materiału, a ze sposobu montażu. Tylko profesjonalista, który ma do dyspozycji wyspecjalizowane narzędzia jest w stanie wykonać zlecenie rzetelnie i zgodnie z wytycznymi. Błędnie zastosowana pianka nie spełni wysokich oczekiwań eksploatacyjnych i będzie generować szereg problemów. Najważniejszą cechą pianki poliuretanowej jest zachowanie trwałości i właściwości cieplnych. W porównaniu z tradycyjnymi metodami ocieplania wykazuje efektywność i optymalizacje kosztów.

Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy od lat zdobywają doświadczenie w branży i montażu pianki PUR na terenie Poznania i okolic. Zapraszamy do współpracy.