Zalety całorocznych domów drewnianych

Dom z drewna w trakcie budowy
Dlaczego warto stawić całoroczne domy drewniane?
21 września 2018
termoizolacja PUR
Pianka czy wełna? Który materiał lepszy do ocieplania?
15 października 2018
Domy letniskowe

Klimatyczny i nietuzinkowy to najczęściej pojawiające się określenia w kierunku całorocznych domów drewnianych. Patrząc na konstrukcje z bali, na pierwszy rzut oka nie dostrzegamy istotnych zalet, które stawiają budowle w zdecydowanie lepszym świetle niż te murowane. Dla wielu domy z drewna to marzenie kojarzone ze spokojem, harmonią i życiem w zgodzie z naturą. Nie musisz rezygnować z marzeń! Możesz postawić swój własny dom na przedmieściach i stworzyć niesamowicie sielską atmosferę Podhala w środku Polski.

Trend ekologiczny zagościł również w budownictwie. Coraz więcej firm wykorzystuje potencjał nowoczesnych technologii, które skutecznie podnoszą wydajność instalacji, jednocześnie dbając o środowiskowo i zasobność portfela. Drewniane konstrukcje to komponenty idealnie wpasowujące się w optymalizacje kosztów i zasobów naturalnych. Dlaczego? Poprzez doskonały wskaźnik izolacyjny!

Ekonomiczność domów drewnianych

Drewno jako surowiec naturalny dzięki właściwej obróbce doskonale sprawdza się jako materiał gwarantujący doskonałą izolację. Właściwości te umożliwiają zachowanie parametrów energooszczędności, co jest satysfakcjonującą opcją dla osób, którym zależy na optymalizacji kosztów utrzymania domu. Kolejnym atutem potwierdzającym ekonomiczność domów drewnianych jest czas poświęcony na wykonanie projektu. W przeciwieństwie do domów murowanych czas poświęcony na stworzenie konstrukcji jest znacznie krótszy, ponieważ materiał tego nie wymaga.

Wytrzymałe konstrukcje domów drewnianych

Wbrew pozorom drewno jest bardzo wytrzymałym surowcem, dlatego z powodzeniem może być wykorzystywane w procesie produkcji konstrukcji domu całorocznego. Wykazują odporność na uszkodzenia zewnętrzne. Dobór odpowiednich komponentów oraz właściwie wykonany projekt zapewni domownikom komfort i bezpieczeństwo przez wiele lat wymagającej eksploatacji.

Domy z drewna = wyjątkowy styl

Stylistyka domów z drewna jest wyjątkowa z dwóch względów. Z jednej strony kojarzą się z tradycyjnymi budowlami, z drugiej z nowoczesnym stylem. Efekt wizualny jest uzależniony od indywidualnego projektu, ale w każdej sytuacji możesz mieć pewność, że ostateczna wizualizacja będzie wyróżniać się na tle tradycyjnych, murowanych domów. Dodatkowym atutem jest możliwość łączenia surowca naturalnego z innymi materiałami, na przykład ze szkłem, co jeszcze dodatkowo wzmacnia efekt niepowtarzalnej estetyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *